مرثیه ای برای یک رویا

یه چیز عجیب

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۵-۱۱-۱۳۹۲

آقا من یه مدتیه که ورقه‌ها رو تصحیح می‌کنم یه چیزی می‌بینم که خیلی عجیبه. قدیما وقتی ورقه‌ای را تصحیح می‌کردم با احتمال ۸۰% مشخص بود که شخصی که نوشته دختره یا پسر. دخترها تمیز و با کمی تغییر خط و کمی ریز و صاف می‌نویسند. پسرها بدخط و بزرگ بزرگ و جملات ناقص می‌نویسند. ولی ۲ سالی است که وقتی ورقه‌ها را تصحیح می‌کنم، خط بیشتر پسرها مثل دخترها شده. البته دخترها تفاوتی نکرده‌اند. یاد ابرو برداشتن پسرها افتادم. ای بابا.

تمام

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۸-۰۹-۱۳۹۲

از دانشگاه آزاد جدا شدم. از تفرش هم استعفا دادم.
عچیب بود. من هر ۱ سال از جائی که بودم استعفا می‌دادم. ولی این دو دانشگاه ۶ سال طول کشید. ولی بالاخره تمام شد. فعلا بیکار بیکارم.
قصدم از نوشتن این جملات فقط معذرت خواهی بود. بدون ابنکه تعارف کنم. معذرت خواهی از تمام دانشجویان برای اینکه درسها را کمتر درس دادم. از دانشجویان ارشد برای اینکه به پروژه‌هاشون نرسیدم و از همکارانم که اذیبشون کردم. تمام سعی خودم رو کردم ولی می‌دونم که باز هم خیلی بد تموم شد. مثل تمام جاهای قبلی که اونقدر خرابکاری کردم که مجبور شدم برای فرار از اشتباهاتم استعفا بدم. خداحافظ

اعتماد

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۳-۰۹-۱۳۹۲

متن زیر رو نه از این جهت که من به دانشجو اعتماد ندارم می‌نویسم. بلکه از این جهت که به دانشجو اعتماد ندارم می‌نویسم. یعنی هم اعتماد دارم و هم ندارم. ولی به اعتماد داشتنم اعتماد زیادی ندارم و صد البته به اعتماد نداشتنم هم اعتماد زیادی ندارم. البته به همه اینهائی که گفتم هم زیاد اعتماد ندارم. بگذریم.
۱) ترم اول بود تو دانشگاه تفرش. سال ۱۳۸۶ و اولین ترم من در دانشگاه. سؤالات میان‌ترم ریاضی‌مهندسی رو دادم یکی از دانشجویان کلاس. بهش گفتم برو بدون اینکه به اینها نگاه کنی ۵۰ تا کپی بگیر. خودتون می‌دونید بعدش چی شد. دانشجویان جمع شدند که سؤالات لو رفته و … انوقت متوجه شدم که در اعتماد به دانشجویان در مورد سؤالات امتحان دچار توهم شده‌ام.
۲) دومین اعتماد به دانشجو وقتی بود که یکی از امتحانات را دادم یکی از دانشجویان کلاس بالاتر تصحیح کند. مثلا برای اینکه صرفه‌جوئی بشه. باورتون نمیشه دو برابر وقت گذاشتم که اعتراض دانشجویان را جواب بدم. انوقت متوجه شده که در اعتماد به دانشجویان در مورد قدرت تصحیح اوراق دچار توهم شده‌ام.
۳) سومین اعتمادم به دانشجو وقتی بود که ورقه‌ها را خودم تصحیح کردم و به یکی از دانشجویانم دادم که نمرات را وارد لیست قرمز رنگ دانشجویان بکنه. دانشجو کنارم نشست و اینکار را کرد. نمره یک دانشجو را به جای ۱۷/۵ عدد ۱۱/۵ نوشت. اون دانشجو مشروط شد و … رفتم دانشکده گفتم من مقصر بودم. قبول نکردند. فقط اجازه دادند ترم بعد بالای ۱۴ واحد بگیره. انوقت متوجه شده که در اعتماد به دانشجویان در مورد ورود نمرات از یک لیست به لیست دیگر دچار توهم شده‌ام.
۴) چهارمین اعتمادم به دانشجو وقتی بود که پس‌فردا یک امتحانی داشتم. زنگ زدم به یک دانشجو گفتم تا سؤال چند امتحانه. گفت ۱۰۹ هست. منم تو سایت زدم ۱۰۹ سؤال در امتحان می‌آید. ولی امتحان تا سؤال ۱۲۰ بوده و من از سؤال ۱۰۹ تا ۱۲۰ یک سؤال در امتحان داده بودم. روز امتحان کلی حالم بد شد. انوقت متوجه شده که در اعتماد به دانشجویان در مورد اعلام درست سؤالات امتحانی دچار توهم شده‌ام.
۵) پنجمین اعتمادم به دانشجو وقتی بود که هر وقت از کلاس می‌آدم بیرون به یکی از دانشجویان می گفتم که در رو قفل کنید و کلیدش رو بدید اداره امور کلاسها. یک روز رفتم اداره امور کلاسها گفتند که پس از کلاس شما یک استاد دیگری کلاس داره و وقتی در کلاس رو با کلید باز کرده با یک سری صندلی نامرتب و کلی لیوان چای روی صندلیها مواجه شده. انوقت متوجه شده که در اعتماد به دانشجویان در مورد تشخیص بین زود تحویل دادن کلید و تشکیل کلاس به پارتی دچار توهم شده‌ام.
نتیجه‌گیری اخلاقی: اعتماد دادنی نیست، گرفتنی است.

خنده از ته دل

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۱۷-۰۹-۱۳۹۲

بعضی وفتها از ته دل می‌خندی. این خنده‌هائی که بعد از شنیدن جک انجام می‌شه از ته دل نیست. خنده از ته دل به نظر من خنده‌ای هستش که توش شادی، غم، تهمت، طنز و … باشه. مثل این یکی. یکی از دانشجوهای یکی از درسها این عکس رو برام فرستاده. من واقعا از ته دل خندیدم. احساس کردم که از ته دل خندیدم. می‌دونید چرا خیلی خندیدم؟ یکی اینکه …. بگذریم. فقط تا حالا کسی اینقدر قشنگ چند تا متلک رو با هم به من نگفته بود. کاش همه می‌تونستن تو فحش دادن اینقدر حرفهای قشنگ بزنن.

واقعا زیبا بود

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۱۳-۰۹-۱۳۹۲

هرگز با احمق ها بحث نکنید. آنها اول شما را تا سطح خودشان پایین می کشند،. بعد با تجربه ی یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند.
مارک توآین

بزرگترین خیانت

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۱۲-۰۶-۱۳۹۲

برزگترین خیانت را کسانی در حق من کردند که یا اشتباهاتم را اصلا به من نگفتند و یا طوری به من گفتند که من نسبت به اشتباهاتم حساس شدم. دسته اول دانشجوهایم بودند و دسته دوم دشمنانم. کاش دوستانم در موقع گفتن خوبیها دشمنانم بودند و در موقع گفتن بدیها دوستانم بودند.

ای نسل جدید

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۰۳-۰۶-۱۳۹۲

تلفنم زنگ زد. یکی از دانشجوهام بود. کلی صحبت کرد تا تحویل سمینار ۱ هفته عقب بیفته. خیلی عادی خداحافظی کرد. فقط یادش رفت موبایل خاموش کنه. شروع کرد به نعره زدن و جیغ زدن از خوشحالی. یه دفعه یادش افتاد موبایل خاموش نکرده. گفت دکتر هنوز پشت خطی. گفتم بله. اول موبایل خاموش کن. بعدش بگو “اسگلش کردیم یه هفته انداختیم عقب”.

خندیدن

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۰-۰۵-۱۳۹۲

خندیدن خوبه‌ها، ولی به دیگرون نه. مثلا شما وقتی عکس منو در زیر ببینید “که در اثر کمک به یک ماشینی که در گل گیر کرده بود و وقتی از گل دراومد هر چی گل بود به من پاشید” و به من بخندید خیلی بده. بعدشم یاد اون بنده خدائی می‌افتم که می‌گفت: می‌خندی، باید …. در هر صورت من هم اینجوری حلش کردم که اونقدر جلوی آتیش موندم تا همه گلها خشک شد و بعدش تکوندمشون. البته صورتمو شستم.

القاب

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۵-۰۴-۱۳۹۲

خواهشا برداشت نشه که چقدر از خود راضی‌ام. ولی خیلی باحاله. گوش بدید:
حاج مشتی سید دکتر مهندس فرزاد رضوی
ما ایرانی‌ها عقده القاب داریم. ولی خدائیش از این بیشتر نمی‌دونم چی میشه.

حد قد و قواره

دسته : (عمومی) توسط فرزاد در ۲۴-۰۲-۱۳۹۲

آره دیگه. طمع از دید من این نیست که بیشتر از حدت بخوای که به نظر من حد هر شخصی بی‌نهایته. طمع یعنی اینکه بیشتر از قد و قواره‌ات بخوای. اونوقت می‌بینی خدا بهت یاد میده قدو قوارت تو چه مایه‌هایی است. اینکه قرار باشه برای یه کار کوچیک بهت ۱۰۰ میلیون تومان بدند خیلی لذت‌بخشه. ولی باید قبلش بدونی که قدو قوارت در حد ۱۰۰ میلیون تومان هست یا نه که مال ما نیست. مثلا من قد و قواره‌هام تو مایه‌های ۵ تا ۱۰ میلیون تومانه. باید یادم باشه که پروژه‌های بزرگتر از گلوم پائین نمیره. یا سر منو کلاه می‌ذارن یا سر مردم رو کلاه می‌ذارم. خوش بحال کسی که فهمید قد و قواره‌اش تو چه مایه‌هائی می‌ازره. ما که دیر فهمیدیم.